Sports un fiziskās aktivitātes

Iesaistoties sportiskajās aktivitātēs, cilvēkam ar epilepsiju vajadzētu ievērot līdzsvaru starp aktīvu, pilnvērtīgu dzīvesveidu un drošību. Lielākai daļai indivīdu šis līdzsvars ir vienkārši sasniedzams dēļ tā, ka praktiski visi sporta veidi ir droši priekš epilepsijas pacientiem. Gadījumā, ja lēkmes tiek labi kontrolētas, vai lēkmes notiek tikai miega laikā, vai pirms lēkmēm vienmēr ir priekšsajūta, šādiem pacientiem nevajadzētu būt ierobežojumiem veikt fiziskās aktivitātes, vai arī šiem ierobežojumiem būtu jābūt ļoti nelieliem.

Pacientam vienmēr vajadzētu pārdomāt vai gadījumā, ja lēkme notiks sportiskās aktivitātes laikā, tas nevar kaitēt veselībai. Ierobežojumiem vajadzētu attiekties uz personām, kam tiek novērota kompleksa parciāla vai ģeneralizēta toniska- kloniska lēkme pēc priekšsajūtu (auras) attīstīšanās, piemēram, ja pacients nodarbojas ar niršanas sportu un viņš jūt, ka sākusies lēkme, var nepietikt laika, lai uzpeldētu, tāpēc šāds sporta veids būtu nedrošs. Analoģisks būtu gadījums ar klinšu kāpšanu, pacients var nepaspēt nokļūt drošībā, ja sāktos lēkme.

Pacientam pašam vajadzētu izvērtēt, vai sporta veids būtu drošs, ja sāktos lēkme sportiskās aktivitātes laikā

Tomēr arī pacientiem, kam lēkmes nav pilnībā kontrolētas, ir daudz sporta veidu, kuros drīkst piedalīties. Šādi sporta veidi būtu: vingrošana, futbols, rokas bumba, basketbols, skvošs, teniss, volejbols, distanču slēpošana u.c.. Būtu jābūt ļoti piesardzīgam ar ūdens sporta veidiem, kuros pacientu nepavada cita persona.

Ūdens sporta veidu drošības rekomendācijas

Nodarbojoties ar ūdens slēpošanu, burāšanu, vindsērfingu vai ar citiem sporta veidiem, ja tiek lietota drošības veste, tiek samazināts slīkšanas risks, bet šāds risks nevar tikt pilnībā izslēgts. Tāpēc pacientiem nebūtu rekomendējami šādi sporta veidi ar ļoti augstu risku.

 Uz sākumu-->